Açıklama

Bu kitapta yazar, İbnü’l Esir’in el-Kamil fi’t-Tarih adlı esrinde Haçlı Seferlerinin işlenişinin bir kritiğini yapmıştır. Giriş bölümünde Haçlı Seferleri nitelik olarak değerlendirilmiştir. Papaların teşvik ve yönlendirmesiyle oluşan bu savaşların dini özelliği dile getirilmiştir.
Kitapta, tarihçinin dile getirdiği Haçlı Seferleri ile ilgili konular başlıklar halinde bir araya getirildi. Örneklem olarak bu seferlerde öne çıkan üç olay üzerinden yazarın tarihçiliği değerlendirildi. Kudüs’ün Haçlılar tarafından fethi ve tekrar Müslümanlara geçişi ile Antakya’nın kuşatılması incelenilen konulardır.
Son olarak Haçlılarla Müslümanlar arasında meydana gelen kimi olaylar ve ilişkiler incelenmiştir. Bu incelemeden yazarın Haçlı Seferlerine bakışını çıkarırız. Çalışmanın başında ayrıca Yazarın Haçlı Seferlerine yaklaşımını irdeledik. Bu yaklaşım yazarın kendisine akseden gününün Haçlı Seferleri yaklaşımıdır. Onun yaklaşımını etkileyen bilgiler çoğu zaman eksik ve yetersizdir. Buna mukabil giriştiği anlamlandırma çabası da eksik kalmaktadır.Hacı Mehmet ALTUNTAŞ,9786256961654hacı mehmet altuntaş

Ek bilgi

Yazar

Sayfa Sayısı

96

Boyut

13, 5 x 21

Dil

Türkçe

Kağıt Cinsi

70 gr. kitap kağıdı

Cilt Tipi

Karton Kapak