Açıklama

İlahi Kelamın Müstesna Grameri – Mehmet Kılıçarslan

Kur’ân araştırmacılarının istifadesine sunulan bu eser, Kur’ân-ı Kerim’deki yerleşik Arap gramerine muhalif olan ayet­lerin ele alınıp gerekçelerinin açıklandığı bir çalışmadan iba­rettir.

İçeriğini doğru ifade edebilmesi için elinizdeki kitabın adı “İlâhî Kelâmın Müstesna Grameri” koyuldu. Bu isimlendirmede “kuraldışı, benzeri az bulunan, benzerlerinden ayrı, üstün olan, seçkin” gibi anlamlara gelen “müstesna” kelimesinin tüm anlamlarından istifade etmek hedeflendi. Kitapta ele alınan ayetler bilinen kuralların dışında olduklarından bir yönüyle kuraldışıdırlar. Ama manayı en doğru şekilde aktarmak ve yanlış anlamaların önünü kesmek yönünden de benzerlerinden ayrı, üstün ve seçkindirler.

Kur’ân grameri müstesnadır. Bir yandan bilinen kuralların dışındadır ve kendisini bu kurallarla ilzam etmez, kuraldışı olmakla müstesnadır. Diğer yandan hiçkimse onun kadar kendisini doğru ifade edemez, benzeri olmayan üstün bir dil yapısına sahip olmakla müstesnadır. Zira o, dillerin Yaratıcısının sözüdür.

9786256587618 Mehmet KILIÇARSLAN mehmet kılıçarslan

Ek bilgi

Yazar

Boyut

13, 5×21

Dil

Türkçe

Kağıt Cinsi

60 gr. kitap kağıdı

Cilt Tipi

Karton Kapak

Basım Tarihi

Kasım 2023

Sayfa Sayısı

320