Açıklama

Kainatı kuşatan gönüller vardır ki, onlar Allah dostlarıdır. Onlar dengenin mimarlarıdır. Kainattaki her olgunun, her mefhumun, her zerrenin hakkını vererek yaşayan hayat dolu insanlardır. Onlar, yüzüne bakıldığında Allah’ı hatırlatan, gönüllerde huzur ve neşe uyandıran Allah’ın dininin yardımcılarıdır. Onlar, irfan okulunun müderrisleridir. Onlar, ruhu perişan eden sosyal atmosferlerde ortaya çıkan peygamber varisleridir.
Bu gönül mimarlarından biri olan; 1904 yılında Artvin Arhavi’de doğan, iki yaşında babasını, altı yaşında annesini kaybeden İhsan Tamgüney 1954’te İstanbul’a yerleşir ve vefatına kadar Zeytinburnu’nda yaşar. Dağıstanlı Şeyh Şerafeddin-i Veli’nin manevi terbiyesinde yetişir. Daha sonra irşad görevine başlar ve “Sultan Baba” lakabıyla anılır ve binlerce kişinin gönlüne taht kurar. 24 Kasım 1991’de İstanbul-Zeytinburnu’nda Hakk’ın rahmetine kavuşur.
Bu kitapta gönül dostlarında biri olan İhsan Tamgüney (Sultan Baba)’in hayatı, kişiliği ve tasavvuf anlayışını bulacaksınız.VAHİT GÖKTAŞ,9786256961852vahi̇t göktaş

Ek bilgi

Yazar

Sayfa Sayısı

120

Boyut

13, 5 x 21

Dil

Türkçe

Kağıt Cinsi

70 gr. kitap kağıdı

Cilt Tipi

Karton Kapak