Açıklama

Allah Teâlâ’nın insanlar üzerindeki birinci hakkı, insanların tevhîdi kabul etmeleridir, Allah’ı tanımalarıdır. Yaratıcısını, sahibini tanımayan gayr-ı meşrûdur.
Allah (cc); varlığı zorunlu olan (vâcibü’l-vücûd), yokluğu düşünülemeyen, bütün övgülere lâyık, kemâl sıfatlarla muttasıf, noksanlıklardan uzak olan varlığın özel adıdır.
O, O’dur ve O’nunla birlikte ne sonra, ne önce, ne üst, ne alt, ne uzak, ne yakın, ne birleşme, ne bölünme; ne ‘nasıl’, ne ‘nerede’, ne ‘ne zaman’, ne yaş, ne yer vardır. O’nu böyle bilmen gerekir. O görülemez, ancak O’nu O görür. İdrâk edilemez, ancak O’nu O idrâk edebilir.
Bu çalışma, hem Cenâb-ı Allah’a karşı olan sevgimizin artması hem de sahîh ve doğru bir tevhîd inancına katkımız olur düşüncesiyle yaptığımız “Esmâü’l-Hüsnâ Dersleri” ile ortaya çıkmıştır.
“Biz şehâdet ederiz ki; O’ndan başka ma’bûd, O’ndan başka yaratıcı, O’ndan başka vâcibü’l-vücûd yoktur. Yine şehâdet ederiz ki; Muhammed (as) O’nun son peygamberidir, O’nun yolunu bize öğretendir.”
Şehâdet ve tevhîd kelimeleri dünyanın en kıymetli kelimeleridir. Ne mutlu tevhîd ehline! Ne mutlu her dâim bu ikrâr üzere olanlara! Ne mutlu bu şekilde ebedî âleme göçenlere!
HASAN GÜMÜŞ,9786257404440hasan gümüş

Ek bilgi

Yazar

Sayfa Sayısı

224

Boyut

13, 5 x 21

Dil

Türkçe

Kağıt Cinsi

Enso Cremy

Cilt Tipi

Karton Kapak