Açıklama

Bu kitapta dinlerde oruç konusu karşılaştırmalı olarak ele alınmakta olup dört ana bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde orucun kelime ve terim anlamı ile bazı dinlerde oruç genel hatlarıyla ele alınmaktadır.
Birinci bölümde Yahudilikte oruç, orucun şartları, orucun şekli, orucun vakitleri, orucun yaşı, oruç günleri üzerinde durulmuştur.
İkinci bölümde Hristiyanlıkta oruç, orucun şartları, orucun şekli, orucun vakitleri, orucun yaşı, oruç günleri üzerinde durulmuştur. Yine Hristiyanlık’ta oruç çeşitlerinden olan Ökaristik Oruç ve Eklesiyastik Oruç üzerinde durulmuştur.
Üçüncü bölümde İslam’da oruç, orucun şartları (Farz olmasının, Edasının, Sıhhatinin), orucun şekli, orucun vakitleri, orucun yaşı, oruç günleri üzerinde durulmuştur.
Dördüncü bölümde ise orucun; dini, psikolojik, pedagojik, sosyal ve sağlık yönünden yararları üzerinde durulmuştur.Eylem YILDIRIM KAYĞISIZ, Murat ARSLANDAĞI, Nurgül ARSLANDAĞI, Serkan KAYĞISIZ,9786256961777eylem yıldırım kayğısız, murat arslandağı, nurgül arslandağı, serkan kayğısız

Ek bilgi

Yazar

, , ,

Sayfa Sayısı

80

Boyut

13, 5 x 21

Dil

Türkçe

Kağıt Cinsi

70 gr. kitap kağıdı

Cilt Tipi

Karton Kapak